Jak zaaranżować salon w stylu glamour?

Aranżacja wnętrz poniekąd jest tematem, który interesuje każdego z nas. Szczególnie widać to w momencie, kiedy poszukujemy pomysłów i inspiracji na to, w jaki sposób można urządzić salon. Pomieszczenie to odgrywa bowiem rolę reprezentacyjną. To właśnie tam przyjmujemy gości, a także tam odpoczywamy i spędzamy wolne chwile. Nic więc dziwnego, że chcemy zaaranżować nasz salon w spektakularnym stylu. Coraz częściej korzystamy z zasad i dobrodziejstwa stylu glamour. Nadaje on bowiem każdemu wnętrzu prestiżowego i luksusowego charakteru, który jest przecież pożądany. Wobec tego jak można urządzić salon glamour?

Odpowiednie meble to podstawa

Styl glamour nawiązuje do ekskluzywności i hollywoodzkiego blichtru. Tak naprawdę, salon ma być jak najbardziej prestiżowy i wyjątkowy. Najważniejsze więc stają się meble. To właśnie od nich w dużym stopniu wpływają na ogólny charakter salonu. Świetnym rozwiązaniem okażą się więc meble tapicerowane konin, które są obecnie wyznacznikiem luksusu. Oczywiście mowa tu głównie o tapicerowanej sofie czy fotelach, a nawet i o podnóżkach. Warto wybierać te, które cechują się niezwykle oryginalnymi kolorami. W ostatnim czasie we wnętrzach glamour biel i szarość jest uzupełniania przez meble wypoczynkowe w kolorach butelkowej zieleni. To właśnie one wprowadzą do naszego salonu ten prestiżowy i hollywoodzki klimat. Nie zapomnijmy o dobraniu odpowiednich poduszek i narzut, najlepiej z połyskującymi elementami i ozdobami. Takie kombinacje są absolutnie wyjątkowe i co najważniejsze, dominują we wnętrzarskich trendach na ten rok.

Postaw na tapety, które ozdobią ściany salonu!


Ściany w salonie w stylu glamour wcale nie muszą być nudne. Zwykle decydujemy się na pokrycie ich białą farbą lub dodanie srebrnych lub złotych akcentów. Tak naprawdę, takie kompozycje wpisują się dość dobrze w standardy stylu glamour. Jednocześnie warto pójść o krok dalej i dać upust swojej kreatywności. Mowa tu chociażby o dobraniu odpowiednich tapet, którymi jednak nie będziemy pokrywać całej ściany, a jedynie jej fragment. Świetnie sprawdzą się tapety konin, które posiadają interesujące nadruki i wzory. Z ich pomogą można wyodrębnić np. ścianę przy telewizorze lub za kominkiem. Tapety w stylu glamour muszą jednak zostać dobrane tak, by współgrały one z główną kompozycją kolorystyczną we wnętrzu. Dzięki temu całość będzie się prezentowała niezwykle harmonijnie i luksusowo. Dużą zaletą tapet jest łatwość ich montażu, więc możemy wykonać to samodzielnie, bez pomocy fachowców.

Pisanie jest Twoją pasją? Dbasz o dobry research, ciekawe teksty i poprawność językową?

Skontaktuj się z nami i dołącz do grona autorów chętnie czytanych treści. 

Podziel się ze znajomymi

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na rozwój
Porozmawiajmy o Twoim Biznesie

Czas na rozwój
Porozmawiajmy o Twoim Biznesie